تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

در جواب سوال خصوصی یکی از بچه ها مبنی بر اینکه پشت کنکوربمونیم یا نه می خوام یه چیزایی بگم .راستی اونایی که حتی سوال بی ربط دارن بپرسن (آخه تو نظرات گفتن:دی)

دوست خوبم نمی دونم رتبت چند شده...درمورد شرایطی که توضیح دادی باید بگم من الان وضعم از تو بدتره...نمی خوام بهت ثابت کنم اما وقتی نتایج اومد کسی جرات نداشت رتبه منو به بابام اعلام کنه و آخرش پسرخالم این کارو کرد...من هم از رتبم ناراضی بودم اما حرفای بابام و بعضی فامیل ها داغونم کرده بود...فقط عده انگشت شماری بودن که بهم تبریک گفتن ... کسی به تلاش 12 ساله من احترام نذاشت .. آخه مشاورهای کانون و گاج رتبمو زیر50 تخمین زده بودن..اما خوب یه چیزایی رتبمو عوض کرد... من مونده بودمو یه دنیا خاطرات تلخ از سختی هام ...شما جای من بودید چی کار می کردید؟ 4 سال خوراک و پوشاک و مسافرت و خانواده و فامیل رو باکنکور سنجیده بودم اما حالا....

باور کردم که هیچ اتفاق مهمی نیفتاده..اگه تلاش کرده بودم برای خودم بود نه بقیه..الان هم خیلی به خودم ایمان دارم و اصلا به این فکر نمی کنم که اونایی که زیر 50 شدن از من بهتر بودن..به هیچ وجه این طور نیست..کنکور یک ماراتونه...وقتی من خودم به خوبی می تونم توضیح بدم چی شد که این شد دیگه به هیچ کس ربط نداره حتی خانوادم

نتیجه: دوست گلم ... بیخودی خودتو اذیت و ناراحت نکن.. اونایی که از تو کمتر خوندن و بهتر شدن هیچ چی از تو بهتر نداشتن ... اگه از تو بهتر بودن که میفهمیدن باید بیشتر بخونن ... اصلا هم نیازی نیست تو برای بقیه توضیح بدی... تو تلاشتو کردی

اما

پاسخ احتمالی ممن اینه که برید آزاد و شبانه و غیرانتفاعی اما پشت کنکور نمونید...

یک نکته: خودتون برای خودتون معلوم کنید که چرا کنکور خوب نشد...دقیق معین کنید جوری که بدونید سال دیگه دقیقا و مطمئنا باید چی کار کنید که تکرار نشه.. حالا که کاملا مشخص کردید ببینید توانایی رویارویی با این مشکلات رو توی مدت یک سال دارید؟؟

یک سال مدت کمی نیست ها!!واقعا ببینید ارزششو داره؟

حالا خودتون محکم تصمیم بگیرید

به نظر من شما برید آزاد یک سال از زندگیتون جلویید اما به خودتون قول بدید که توی دانشگاه معرکه درس بخونید و برای کنکور ارشد بترکونید.. رشته معماری هم که رشته عالیی هست..پس چی می خواید؟ من خیلی هارو میشناسم که لیسانسو آزاد گرفتن و فوق رو شریف و تهران و امیرکبیرقبول شدن..اصلا هم فکر نکن که آزاد جای بچه خنگاست..داداش خودم که فوق العاده تیزهوش بود سال پیش یک مشکل براش پیش اومد سراسری جای خوب قبول نشد .. رفت آزاد مهندسی پزشکی خوند..

پس دیدت رو عوض کن..باز هم اگه فکر میکنی با یک سال موندن می تونی تهران و اصفهان قبول شی خوبه ها ... اما هدفت چقدر برات ارزش داره؟ اونقدر که هیچ کس باهات همکاری نکنه؟ البته ممکنه خانوادت همین جوری یه چیزی گفته باشن ولی خوب خودت بهتر میدونی که الکی گفتن یا جدی؟

پشت کنکور با سال پیش فرق داره پشت کنکور هدف گنده می خواد......تلاش مضاعف می خواد ... خیلی ها پشت کنکور موندن و نتیجشون عوض شده.. کسیو می شناسم که رتبش 2000 بود موند 200 شد ..کسیو هم می شناسم که با2000 موند سال بعد 40000 شد اگه رشتت تجربی بود باز هم می گفتم بمون تا دکترا قبول شی اما حالا که ریاضی هستی که دیگه رشته به این خوبی آزاد هست چرا یک سال الکی زحمت بکشی؟ همه درس خوندناتو توی دانشگاه داشته باش..مطمئن باش می تونی به زودی به همه ثابت کنی که رتبت حقت نبوده اصلا هم قیافه آدم های ناراحتو در نیار... الان هروقت بابام رتبمو تو سرم می زنه می گم که اونایی که خیلی تاپ شدن فرقشون 5-6 تست بوده و من از اونا هیچی کم ندارم...اگه خودتو قبول کنی دیگه همه چی تمومه...تو باید خودتو قبول داشته باشی نه بقیه..اون تو هستی کی می خوای زندگی کنی با خودت.. مرکز جهان تو خودتی !!!

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 شهریور 1390 توسط بهاره فاطمی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ