تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

سلام..یکی از بچه ها یادآوری کرد که داشتیم درس به درس پیش می  رفتیم..درس زبان انگلیسی پیشنهاد داده شد..درسی که تا آخر عمر همراه شماست..پس درموردش کوتاهی نکنید

من از ابتدایی کلاس مکالمه می رفتم و از بابت این درس قوی بودم . اما خوب باز هم برای این درس کامل خوندم و کلی تست کار کردم..

در اولین قدم شما باید کتابتونوو بخورید یعنی خط به خط بخونید و یادش بگیرید .. لغت به لغت و همچنین تمام ساختارها روهم یاد بگیرید..سوال بپرسید و هیچ مبحثی رو ناتموم نذارید.. یادمه هر جلسه که مدرسه زبان داشتیم اولش من 7-8 تا سوال می پرسیدم.

وقتی شما خط به خط بخونید هیچ لغتی از دستتون در نمی ره

اولین بخش وا÷گان:همون طور که در مقدمه گفته شد شما باید تمام لغات کتابو بخورید..بعضی از دوستانم از جعبه  به یاد و لایتنر استفاده می کردن و راضی هم بودن.. اما من لغاتی که بلد نبودم خیلی زیاد نبود...اونا رو روی فلش های کوچیکی می نوشتم و توی راه مدرسه , زنگ تفریح , وقتایی که بیرون کار داشتم و به طور کلی وقت های پرت همراه داشتم و مرورشون می کردم اینقدر که واقعا ملکه ذهنم می شدن اما اینو برای همه مطالب فرار استفاده می کردم.. حتی شاید براتون این نکته جالب باشه که نزدیکای کنکور بود و مطالب فرار اذیتم می کرد.اونارو روی برگه های کوچیک نوشتم . زدمشون به در اتاق فکر خونمون (:دی) این جوری وقتی در اتاق فکر مشغول بودم بالاجبار چشمم به اونا میفتاد و کامل یادشون گرفتم :دی

پس وا÷گان رو با هر روشی که دوست دارید یاد بگیرید اما یادتون باشه هردرسو با تستش کار کنید . مستحبه که اون لغاتی که توی کنکور زیاد تکرار شده و جدید هم هست یاد بگیرید.

قسمت بعدی گرامره که بسیار تست های ساده و قالبی داره .. برای این قسمت گرامر خود کتاب کافیه .. اما من زبان پیش دانشگاهیمو با مبتکران کار کردم و تمام بخش هاشو می خوندم هر چند بعضی هاش واقعا اضافی بود امابازم میگم مستحبه :دی

خلاصه گرامر خود کتاب به همراه تست های کنکور و اگه شد تست های مبتکران عالیه

اینا شدن 40% کنکور ... قسمت اعظمش می شه کلوز تست وریدیدنگ که بعضی از بچه های بد! بیخیالش می شن..اما شما که می خوای توی کنکور از اون بچه های بد جلو بزنی الان باید خوب حواستو جمع کنی و متن خوانیتو خوب کنی... من توی سال های پایه زیاد کار نکردم اما به شما توصیه می کنم کار کنید..تابستون آخر تمام ریدینگ و کلوزهای کنکورهای اخیرو کار کردم ... اما توی سال پیش دانشگاهی یه خورده اذیتم کرد ... سال اخر تمام ریدینگ و کلوزهای کتاب مبتکران چه تالیفی چه سراسری های اخیر چه سراسری های فسیل شدرو کار می کردم...اگه بخوام خیلی تخصصی مبحثارو بررسی کنم ممکنه اما به صورت خلاصه می گم که باعث گمراهی نشه...من برای مبحث ریدینگ اول سوال هارو می خوندم و بعد متن رو.. این جوری ذهنم درگیر میشد و راحت تر جوابشو پیدا می کردم اما اینو به همه توصیه نمی کنم.. جواب نهایی من برای روش های مختلف متن خوانی اینه که روش های مختلف رو امتحان کنید خودتون تشخیص بدید که کدوم بهتره

در مورد کتاب هم من مبتکران سال پیش و سوم رو توصیه می کنم اما خودم تست های گاج و آبی کانون رو هم کار کردم

اما در مورد جمع بندی این درس که هنوز خیلی مونده اما میگم الان :

من برای دوران عیدم کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز رو گرفتم ..تمام درسارو خلاصه کرده و با تعداد کمی تست مبحثو تموم کرده. این وی÷گی کتاب های کم حجم و مقوی هست که برای همه بچه ها خوبه.. اونایی که تا الان نخوندن باهاش مطالب مهمو یاد میگیرن و اونایی که کامل خوندن باهاش مرور می کنن..

یادمه مولف همین کتاب زبان خیلی سبز توی برنامه فرصت برابر صحبت می کرد .. گفت که ما معلما و مشاورا کارو برای بچه های کنکوری سخت کردیم..توی کنکور از این نکته هایی که توی کتاب های زبان میاد سوال نداریم.. اما ایشون توی همین کتاب چند نکته مهم رو گفته اما همون طور که گفتم اونایی که رتبه های خوب می خوان بهتره مبتکران رو بخونن.. اگه نکته زیاد حفظی ای وجود داشت که توی کنکور هم نیومده بود بیخیالش شید..

این اخر هم چنتا جمله انگلیسی می گم که کیف کنید پیشنهاد می کنم این جمله هارو بزنین تو اتاقتون

When someone tell you : you  cant do something … look around …consider all option … then GO for it … use all the things GOD gave you … be creative ! … in the END : you will succeed and prove them wrong ! always remember :

Nothing is impossible if your heart is willing

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 شهریور 1390 توسط بهاره فاطمی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ