تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

به پیشنهاد یکی از بچه ها می خوام درمورد مسائل ریزه کاری صحبت کنم..بچه ها توی کامنت ها سوال های مختلفی پرسیده بودند که فکر کردم خالی از لطف نیست که باهم بررسیشون کنیم.

وقتی تصمیم گرفتم که مطالعه جدی مو برای کنکور شروع کنم صحبتی رو با خانوادم داشتم . ازشون خواستم که برای رسیدن به هدفم کمکم کنند.از پدر و مادرم خواستم که امسال قید مهمون و مهمونی گرفتن رو بزنن و با صدای کمتر تلویزیون نگاه کنن و موارد اینچنینی .. درسته که به خیلی هاش به طور کامل عمل نشد اما چون من خانوادمو توجیه کرده بودم وضعم از خیلی ها بهتر بود.این صحبت باید به صورت معقول انجام بشه و خواسته های شما از خانوادتون واقعا طوری باشه که بتونن.. در غیر این صورت روابطتون رو مخدوش می کنه و ثمره ای جز ناراحتی نداره.. مثلا من از خانوادم خواستم اصلا مهمون دعوت نکنن.. اما به کرات این اتفاق افتاد و سرانجام من برای خودم تدبیری برداشتم..2 تا چیز خریدم .. یکی وسیله ای به اسم ایر پلاگ و دیگری هم یک گوشیه جوش کاری.. وقتایی که سرو صدا اذیتم می کرد از اینا استفاده می کردم که سر و صدا رو برای من کم می کردن.

بچه ها از لحاظ انگیزشی خیلی با خودتون کار کنید . ایمان داشته باشید که می تونید..حتی اگه از نقطه صفر می خواهید شروع کنید اما موفقیتتون یک شرط مهم داره . اینکه الان و قوی شروع کنید .

حرفای بقیه مممکنه خیلی ناامید کننده باشه. ممکنه نتایج آزمونا تا به حال بد بوده و یا حتی ممکنه حس کنید هیچ چیز تو دنیا وفق مرادتون نیست. بدونید که همه کنکوری ها این فکرارو می کنن.. اگه می خواید از رقیباتون جلو بزنید افکارتون رو متفاوت بسازید . اصلا حرف بقیه براتون مهم نباشه...مهم نیست بقیه در مورد شما و هدف هاتون چی فکر کنن . مهم اینه که " ارزش هرکس به اندازه آرزوهای اوست . نه به اندازه چیز ی که هست " هدف هانونو مطمئن انتخاب کنید و لا اقتدار و قوی به سمتشون حرکت کنید. خدا رو هیچ وقت فراموش نکنید .. ایمان داشته باشید که هیچ تلاش هدف داری بی پاسخ نمی مونه

یه موضوع دیگه هم که توی کامنت ها زیاد دیدم.. ممکنه شما یه فردو توی زندیگیتون داشته باشید که زیادی بهش وابسته باشید و این وابستگا وقت زیادی از وقت شما رو برای ایجاد ارتباط بگیره... بدونین که بعد کنکور برای رفیق و رفیق بازی(:دی) وقت زیاده و همونایی که الان کلی از وقتتون رو برای ارتباط باهاشون می ذارید بعدا سرزنشتون می کنن که چرا نتیجت جالب نشده .. پس خواهشا باور کنید که این یک سال اگه وقف درستون بشه ضرر نمی کنید و پشیمونی نداره .. اما اگه خدایی نکرده هر فعالیت غیر درسی بخواد وقت زیادی از شما رو بگیره مطمئن باشید هر رتبه ای که بیارید پشیمون می شید... البته نمی گم که این نوع فعالیت هارو صفر کنید اما کمش کنید و زش به عنوان تشویق استفاده کنید...یعنی هر چند وقت اگه کارتون رو خوب انجام دادید برید و کار مورد علاقتون رو انجام بدید..

هر وقت که بی انگیزه شدید مدت کوتاهی رو به استراحت اختصاص بدید و به خودتون هدف هاتونو یاد آوری کنید و بدونید که " نابرده رنج گنج میسر نمی شود " توی این مواقع با آدم های مثبت و موفق ارتباط برقرار کنید تا از افکار مثبتشون بهره مند بشید..

من هر دو هفته نیم روز به خودم استراحت میدادم. این زمان رو هم با خانوادم از خونه بیرون می رفتم و اصولا هم به منطقه خوش آب و هوای شهرمون می رفتیم و پیاده روی می کردیم..بستنی می خوردیم و این جور کارایی که دوباره تر وتازم می کرد.

یه نکته مهم برای زنگیتون : کنکور اصلا مهم نیست.. میاد و بعی یک سال میره.. خیلی زود...این وسط یه چیز میمونه: شما و احساساتتون.. اگه خوب تلاش کرده باشید این حس خوب همراهیتون می کنه اگه نه باید یک عمر پشیمون و ناراحت باشید...سعی کنید خوب درس بخونید تا بعد اومدن نتایج با افتخار سرتون رو ببرید بالا...تلاش کنید اونچه رو که دوست دارید به دست بیارید و اگر نه مجبور میشید اونچه که به دست آوردید دوست داشته باشید.. انتخاب با شماست!!! نظرتون چیه؟؟؟

نوشته شده در تاریخ شنبه 12 شهریور 1390 توسط بهاره فاطمی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ