تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

سلام بچه های عزیز کنکور و دوستان گلم

خوبین؟خوشین؟اوضاع بر وفق مراد هست؟؟؟

اول از همه ازتون عذر میخوام که مدت نسبتا طولانی ای کنارتون نبودم.

برای بچه های تجربی هم یه پست واسه جمع بندی تا حداکثر آخرهفته از یه خفن تجربی پارسال براتون میذارم.

خب بریم سر اصل موضوع!این مطلب بیشتر برای کسانی است که هنوز تموم نکردند.

تقریبا یک ماه دیگه کنکور دارین. مهم ترین کاری که باید بکنید الویت بندی برای چیزهایی که نخوندین و جمع بندی برای چیزهایی که خوندینه.

اما چگونه الویت بندی و جمع بندی کنیم.......

بقیه در ادامه مطلب

پیشنهادم به کسانی که هنوز تموم نکرده اند اینه که آزمون دادن را شروع نکنند و فقط آزمون هایی که ثبت نام کردند را شرکت کنند و جمع بندی با آزمون را بذارند واسه 2 هفته آخر.

اما یه کم لازمه که در مورد الویت بندی توضیح بدم. با توجه به وقت محدود و شاید حجم زیاد مطالب باقی مانده لازم است بیشتر به درسهایی بپردازیم که اهمیت بیشتری دارند و تو این مدت محدود میشه کاری واسشون کرد. مثلا اگه میخواهید از الان واسه ریدینگ زبان شروع کنید کارتون بسیار اشتباه است چون هم نمی تونید از کار برای ریدینگ نتیجه خوبی بگیرید و حتی اگه هم بگیرید شما امتیاز زیادی به دست نمی آورید.

برای ادبیات سعی کنید این مدت باقی مونده روی تاریخ ادبیات کار کنید مثلا هر شب قبل خواب نیم ساعت تاریخ ادبیات حفظ کنید. تو درس دینی دیگه برای کامل خوندن کتاب خیلی دیر شده به خاطر همین تو این مدت یا از کم حجم مقوی سبز بخونید یا گاج سفید جامع.یادتون باشه برای دینی بیشتر از یک ساعت در روز وقت نگذارید.

برای عربی و زبان هم دیگه نمیتونید کار اساسی ای بکنید. پس بهتره بیخیالشون بشید و فقط شب قبل هر آزمون خلاصه های قواعد عربی و زبانتون را بخونید.اگه هم خلاصه عربی و زبان ندارید غصه نخورید من تا آخر هفته خلاصه های قواعد کل عربی و زبان خودم را براتون آپ میکنم و داخل وبلاگ میذارم.

از بین درسهای تخصصی اگه هندسه ، گسسته و تحلیلی نخوندین دیگه کلا بیخیالشون بشید.

دربین درسهای تخصصی پر امتیاز ترین درس با توجه به زمان شیمی 2 وفیزیک 3 است که درسهای به نسبتا آسان با نمره ی تراز بالا هستند.بنابراین بهتون پیشنهاد میکنم حتما رو این درسها کار کنید. از بین درسهای ریاضی جبر و احتمال و ریاضی دو درسهای آسونی هستند و راحت میتونید با یه ذره صرف زمان تستهاشونو بزنید.اگه تو دیفرانسیل می نالید و میدونید با خوندن خیلی اوضاع تغییر نمکنه بیخیالش بشید اما اگه میدونید اگه وقت بذارین جواب میگیرین پیشنهاد میکنم هر روز اول صبح حدود دو ساعت روی بخش های مشتق و کاربرد مشتق وقت بگذارید.

اما برای جمع بندی برای افرادی که تموم کرده اند به پست خانم قاسم پور مراجعه کنند و اونهایی که تموم نکردند من بهشون پیشنهاد میکنم علاوه بر اینکه با الویت درسهای نخوندشون رو میخونند قبل آزمون ها رو خلاصه نویسی ها و مطالبی که با ماژیک رنگ کردند تمرکز کنند و اگه احساس میکنید مطلبی از ذهنتون پاک شده با چندتا تست مطلبو بازیابی کنید.

تقریبا هرچی میاست بگمو گفتم.

دوستان لطفا از هرنویسنده ای که سوال دارید سوالهاتونو از پستهای همون نویسنده بپرسید.

آخرین مطلبی که به نظرم لازمه بگم اینه که بچه ها استرس تموم کردن یا عدم فرصت برای جمع بندی نگیرتتون.من خودم مثلا زبان فارسی را تموم نکردم و دینی هم آخرین بار یک ماه قبل کنکور خوندم اما نتیجه ام بد نشد. یک ماه بیشتر نمونده. باید تمام زورتونو بزنید که بعدا پشیمون نشید. مطمئن باشید اگه آبمیوه و کیکتون سر جلسه درست باشه نتیجه ای که باید بگیرید را میگیرید.تو ذهنتون این فکرو بکنید که شما هنوز پتانسیل بهتر شدن را دارید. اینو بدونید که شما با مرور چیزهایی که خوندین و خلاصه هایی که جمع کردین میتونین از پتانسیلتون استفاده کنید و نتیجه ای بسیار بهتر از نتیجه های الانتون بگیرید.حالا اوج اوجش اون جایی که میخواهید قبول نشید مگه چی میشه؟؟؟مگه حتما باید تهران قبول شید؟؟؟مگه دانشگاههای دیگه چطورشون هست؟؟تازه اونها از خیلی جهتها از دانشگاه های تهران بهترن.به فشار روانی که اطرافیان و دوستانتون روتون وارد میکنن اصلا توجه نکنید. به این فک کنید اگه اونها الان جای شما بودن خیلی خیلی اوضاعشون از شما خرابتر بود.......

سال دیگه شریف اومدین ما رو فراموش نکنید یه سری هم به ما هم بزنید مطمئن باشید ما از موفقیت شما خیلی خوشحال میشیم.

دوستتون دارم

موفق و سربلند باشید

در پناه حق

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 توسط سیدمرتضی سیدمیرزایی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ