تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

سلام
خوبین بچه ها؟؟؟
اگه تا آخر هفته رای + به رمز دار بودن پست های غیر كنكوری داده نشود، رمز ها برداشته می شن
خب راستش این مطلبی كه امروز گذاشتم اصلا ربطی به درس و كنكور ندارد. در  مورد درهای بهشت و جهنم است كه شاید بد نباشد یه نگاهی بهشون بندازید

راستی یه آهنگ عاشقانه ی خیلی قشنگ از یاس و نیما هم تو وبلاگ گذاشتم. البته آهنگ سلیقه ای است و ممكن خوشتون نیاد. حالا اگه میخواهید گوش بدید بلندگوی رایانه ی خود را روشن كنید.

بقیه در ادامه مطلب


آنچه روی درهای بهشت نوشته شده است :

در فضائل با استناد  از عبدالله ابن مسعود ، از رسول خدا روایت شده است: وقتی من را به معراج بردند ، جبرئیل امین (ع) به من گفت : ای محمد (ص) ! به راستی که خدای تبارک و تعالی به من امر فرموده که تو را نزد بهشت و جهنم ببرم و آن دو را به تو نشان دهم .

رسول خدا فرمودند : آنگاه من بهشت و نعمت های آن را و جهنم و عذاب های آن را دیدم . بهشت ، هشت در و جهنم هفت در داشت . بر هر یک از در های بهشت 4 کلمه نوشته شده بود که هر کس باید از آن آنگاه باشد و به آن عمل کند .

1- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست و برای هر چیزی دلیلی است و دلیل خوب زیستن در دنیا ، 4 چیز است : قناعت ، انفاق در راه خدا ، ترک عقده و معاشرت با اهل خیر .

2- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست و برای هر چیزی دلیلی است و دلیل و برهان خوشی در آخرت 4 چیز است : دست کشیدن بر سر یتیم ، مهربانی و مهرورزی زنان بی شوهر ، سعی و تلاش در برآورده کردن حاجت های مومنان و جویا شدن حال فقرا و مساکین .

3- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست و برای هر چیزی دلیلی است و دلیل سلامتی در دنیا 4 چیز است : کم سخن گفتن ، کم خوابیدن ، کم راه رفتن و کم خوردن .

4- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست . هر کس به خدا و روز آخرت ایمان دارد ، به همسایه ی خود احترام بگذارد . هر کس به خدا و روز آخرت ایمان دارد ، به پدر و  مادر خود  نیکی کند و به آنها احترام بگذارد هر کس به خدا و روز آخرت ایمان دارد ، نیکو سخن بگوید یا اینکه ساکت شود .

5- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست . هر کس دوست ندارد  به او ظلم شود ، به دیگران ظلم نکند .هر کس دوست ندارد به او تهمت بزنند ، به دیگران تهمت نزند . هر کس دوست ندارد خوار و ذلیل شود ، دیگران  را خوار و ذلیل نکند .هر کس می خواهد در دنیا و آخرت به « عروة الوثقی » چنگ بزند بگوید :

لا اله الا الله ، محمد رسول الله و علی ولی الله .

6- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست .هر کس دوست دارد قبرش وسیع شود ، مساجد را بنا کند . هر کس دوست ندارد  حشرات زیر زمین جسدش را بخورند ، مساجد را جارو کند . هر کس دوست دارد بدنش نپوسد و سالم بماند ، برای مساجد ، لوازم بخرد . هر کس دوست دارد جایگاه خودش را در بهشت ببیند ، برای مسجد فرش بخرد .

7- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست . جلا دهنده ی قلب 4 چیز است : عیادت کردن مریض ، راه رفتن پشت جنازه ها ، خریدن کفن و پرداخت دین و قرض .

8- معبودی جز خدا نیست و محمد (ص) رسول خدا و علی (ع)حجت و ولی خداست . هر کس می خواهد از این در ها  وارد شود باید به 4 چیز چنگ بزند : سخاوت ، خوش اخلاقی ، صدقه دادن ، دوری جستن از آزار و اذیت .

 

بر هر یک از در های جهنم ، سه کلمه نوشته شده بود :

1- هر کس از خدا چیزی بخواهد پیروز خواهد شد . هر کس از خدا بترسد در امان خواهد بود .به راستی که هر کس از غیر خدا بخواهد و از غیر خدا بترسد ، به هلاکت خواهد رسید .

2- هر کس دوست ندارد در محشر عریان باشد ، در دنیا به نیازمندان لباس دهد . هر کس دوست ندارد در محشر تشنه باشد ، در دنیا به تشنگان آب دهد . هر کس دوست ندارد در محشر گرسنه باشد ، در دنیا به گرسنگان غذا دهد و آنها را سیر کند .

3- نفرین و لعنت خدا بر دروغ گویان . نفرین و لعنت خدا بر بخلیلان . نفرین و لعنت خدا بر ظالمان .

4- خداوند کسی را که به اسلام اهانت کند خوار و ذلیل می کند .خداوند کسی را که به اهل بیت اهانت کند  خوار و ذلیل می کند . خداوند کسی را که به ظالمان کمک کند خوار  و ذلیل می کند .

5- تابع هوای نفس خود نباشید ؛ زیرا هوای نفس انسان را از ایمان خارج می کند . زیاد به چیزی که به ضرر توست سخن مگو ؛ زیرا از رحمت خدا دور خواهی شد و یار و یاور زورگویان و ظالمان نباش .

6- به راستی که من بر مجتهدین حرام هستم و به راستی که من بر کسانی که صدقه می دهند حرام هستم . به راستی که من بر روزه داران حرام هستم .

7- نفس های خود  را قبل از اینکه محاسبه شوید حساب رسی کنید . نفس های خود  را قبل از اینکه سرزنش شوید سرزنش کنید . خدا را بخوانید قبل از اینکه نزد او بروید که دیگر قادر  نیستید او را بخوانید .1

 

 

1 – بحار النوار ، ص 180 ، حدیث 67

نوشته شده در تاریخ شنبه 13 شهریور 1389 توسط سیدمرتضی سیدمیرزایی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ