تبلیغات
فعلا بی عنوان
فعلا بی عنوان
جنگ ... جنگ ... تا پیروزی

سلامی دوباره
خاطرات شیراز تموم شد
راستش بعد از شوكی كه حمیدرضا به وبلاگ وارد كرد تصمیم گرفتم یه پست باحال بزنم كه لااقل نبودشو تا یه حدی جبران كنم.
میخوام بگم كه چطوری میتونید در دیفرانسیل ، حسابان و ریاضی 2 ماهر شوید.
ببینید حسابان كتاب مستقلی نیست فصل تابع آن در ریاضی 2 آمده و فصلهای حد و مشتق و انتگرالش هم در حساب موجود است.
اگه میخواستید حسابانتون قوی بشه میاست درطول سال سوم كتاب محمود نصیری را بخوانید اما چون الان دیگه وقت خوندن محمود نصیری نیست باید از راه حل تست به مهارت برسید.
برای ریاضی 2 باید كتاب دو جلدی مبتكران را بخوانید به این صورت كه اولا باید تما سوالاتشو حل كنید و دوما هم باید پس از خواندن هر سوال راه حل تشریحی آن را نگاه كنید تا جایی كه احساس كنید مهارتتون تو اون بخش رفته بالا و نیازی به خواندن پاسخ تشریحی ندارید. برای حساب هم بهترین كتاب مبتكران هست. آنچنان قوی اتون میكنه كه خودتون باورتون نشه. مطلب مهمی كه باید در هنگام خواندن این كتاب ها انجام دهید و بسیار مهم است اینه كه علامت گذاری كنید. به این صورت كه سوالاتی كه احساس می كنید مهم هستند یا به درد مرور می خورند یا وقت و فكر زیادی را برای حل آنها به كار بردید كنارش یه ستاره بذارید. تعداد ستاره ها بین 1 تا حداكثر 3 تا باشد و بر اساس درجه ی سختی از نظر خودتون تعداد ستاره های كنار آن ها را مشخص كنید. سوال هایی را كه غلط زدید كنارشون یه علامت دیگه بگذارید مثلا من خودم علامت I می گذاشتم. یه دفتر برای خودتون تهیه كنید و علت غلط زدن هر سوال را در دفتر بنویسید مثلا بنویسید در این سوال حواسم به منفی گذاشتن نبود یا اینكه اشتباها به دلیل خستگی 3-6 را نوشتم 2. یا اینكه این قسمت را اصلا بلد نیودم......
و هر شب اشتباهتتون رو بررسی كنید و سعی كنید راه حل براشون پیدا كنید تا سر آزمون اشتباهاتتون به شدت كاهش پیدا كند!!! وقتای سوالات آموزش را زدید اگه احساس كردید تسلط خیلی بالای دارید و سرعتتون زیاده بهتر برای حل تست زمان بگذارید. شما باید سعی كنید این سوالاتو در یك دقیقه حل كنید. اگر هنوز تسلطتون زیاد نشده بهتره بدون زمان و با شیوه ی قبلی به كارتون ادامه بدید.
كتاب ریاضی 2 مبتكران را تا آخر تابستان تمام كنید و یك بار دیگه هم در طول سال بخونید. بعد از عید هم كه كتاب های مبتكرانتون تموم شد برای جمع بندی بهترین كتاب، كتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه ماشاللخ رضوی انتشارات اندیشه فائق هست.
بعضی ها هستن كه میگن خوشخوان حساب خیلی عالی هست.
خوشخوان كتاب خوبی هست ولی با توجه به تجربیات شخصی مطمئن باشید تا حدی كه مبتكران میتونه بهتون كمك كنه، خوشخوان نمیتونه.
تو ماه رمضان ما رو هم از دعاتون بی بهره نگذارید
التماس دعا
یا حق

نوشته شده در تاریخ جمعه 22 مرداد 1389 توسط سیدمرتضی سیدمیرزایی
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت


ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ